Lapas karte Sākums
Nodrošinājuma valsts aģentūra nodrošina Iekšlietu ministrijas un tās padotības iestāžu darbību nekustamo īpašumu, publisko iepirkumu un valsts materiālo rezervju jomā, veic normatīvajos aktos noteiktās darbības ar lietiskajiem pierādījumiem un arestēto mantu, izņemto mantu un dokumentiem, kā arī ieročiem, munīciju, to sastāvdaļām un speciālajiem līdzekļiem.

Jaunumi

Nodrošinājuma valsts aģentūras automašīnu stāvlaukumam Madonā – jauns žogs un vārti

Nodrošinājuma valsts aģentūras Vidzemes reģiona darbinieki sadarbībā ar komersantu ir pabeiguši jauna žoga un vārtu izbūvi aģentūrai piederošajā stāvlaukumā Madonā. Šajā stāvlaukumā tiek novietotas automašīnas, kas uz laiku atsavinātas par administratīvajiem pārkāpumiem,  jeb tautā dēvētās „dzērājmašīnas”. Šobrīd stāvlaukums tiek aprīkots ar perimetra signalizāciju un tiek modernizēta video novēršanas sistēma.

Bet nedēļas sākumā Nodrošinājuma valsts aģentūrai un komersantiem piederošajos stāvlaukumos glabājās 277 transporta līdzekļi. Glabāšanā pieņemti 86 transporta līdzekļi un īpašnieki no stāvlaukumiem paņēmuši 65 automašīnas. Šīs nedēļas sākumā Nodrošinājuma valsts aģentūras un komersantiem piederošajos stāvlaukumos atradās 296 transporta līdzekļi.

Apsveikums

Nodrošinājuma valsts aģentūra saņēmusi jaunos ieročus, kas paredzēti iekšlietu sistēmas darbiniekiem

Pagājušās nedēļas nogalē Nodrošinājuma valsts aģentūra saņēma sūtījumu no Austrijas firmas „Glok Ges m.b.H”. Sūtījumā, saskaņā ar šā gada 15.augustā noslēgto vienošanos, bija pasūtītās pistoles GLOK 17.

Kopējā darījuma summa ir aptuveni 250 tūkstoši eiro un iepirkums realizēts saskaņā ar Ministru kabineta 2015.gada 18.maija rīkojumu Nr.257 „Par ieroču iepirkumu Iekšlietu ministrijas padotībā esošo iestāžu vajadzībām”.
 
Pistoļu kalibrs ir 9 milimetri un tās ir iegādātas dažādās komplektācijās. Ir pistoles,  kuru magazīnu ietilpība ir  17, 19 un pat 33 patronas. Pistoles ir apgādātas arī ar skaņas un liesmas slāpētājiem, kas tautā pazīstami kā „klusinātāji”.

Jau tuvākajās dienās jaunos ieročus Nodrošinājuma valsts aģentūra sāks izsniegt Valsts policijas un Valsts robežsardzes atbildīgajiem darbiniekiem.

Nodrošinājuma valsts aģentūra turpina remontdarbus visos Latvijas reģionos

Nodrošinājuma valsts aģentūras Vidzemes reģiona darbinieki sadarbībā ar komersantu ir atjaunojuši  jumtu Gulbenes policijas iecirknim. Šajās telpās atrodas arī Prokuratūra, tiesu izpildītāji un robežsargi. Ēkai, kas atrodas Gulbenē, Gaitnieku ielā 2a, vispirms tika noņemts vecais jumts, tad veikti siltināšanas darbi un visbeidzot uzklāts jaunais jumta segums. Paralēli tam tika sakārtoti arī komunikāciju vadi. Likvidēti visi vecie, vairs nevajadzīgie Lattelecom un interneta vadi, jo iecirknim pievienots optiskais kabelis, kurš ēkai pievienojas zem zemes.

Bet aizvadītajā, šā gada 43.darba nedēļā Nodrošinājuma valsts aģentūras Izņemto lietu nodaļas darbinieki pieņēmuši glabāšanā dažādas mantas un cigaretes nelielos iepakojumos 15 administratīvajās lietās un 14 kriminālprocesos. Īpašniekiem, pircējiem vai procesu virzītājiem nodotas dažādas mantas 15 kriminālprocesos.

Izņemto lietu nodaļas darbinieki sadarbībā ar Materiāli tehniskās apgādes nodaļas darbiniekiem Getliņu poligonā ar aģentūrai piederošo šķeldotāju iznīcināja 284 tūkstošus 857 cigarešu paciņas, tātad kopumā – piecus miljonus 697 tūkstošus 140 cigaretes. Piedrujas ielas teritorijā iznīcināts kārtējais apjomīgais nelegālā alkohola daudzums – 3200 litri brāgas un 140 litri „krūmu ražojuma” alkohola. Iznīcināti arī mobilie telefoni, baterijas un SIM kartes.

Nedēļas sākumā Nodrošinājuma valsts aģentūrai un komersantiem piederošajos stāvlaukumos glabājās 285 transporta līdzekļi. Glabāšanā pieņemti 76 transporta līdzekļi un īpašnieki no stāvlaukumiem paņēmuši 69 automašīnas. Šīs nedēļas sākumā Nodrošinājuma valsts aģentūras un komersantiem piederošajos stāvlaukumos atradās 289 transporta līdzekļi.

 

Jumts pēc remonta:

 

Jumts pirms remonta:

Nodrošinājuma valsts aģentūras direktoram piešķirts Viestura ordenis

Ordeņu kapituls 2015.gada 22.oktobrī nolēma par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā, par ilggadēju priekšzīmīgu dienestu un darbu valsts drošības nodrošināšanā un ieguldījumu Valsts robežsardzes darbībā Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijas Nodrošinājuma valsts aģentūras direktoram ģenerālim Ērikam Ivanovam piešķirt II šķiras Viestura ordeni.

Prezidents apbalvojumus pasniegs valsts svētkos – 18.novembrī.

Mēs lepojamies un sirsnīgi sveicam direktoru!

Nodrošinājuma valsts aģentūras kolektīvs

 

Nodrošinājuma valsts aģentūra saviem spēkiem atjaunojusi ielas apgaismojumu robežpunktā

Nodrošinājuma valsts aģentūras Latgales reģiona darbinieki pašu spēkiem  atjaunoja ielas apgaismojumu Krāslavas novada Goliševas pagasta Aizgāršas robežapsardzības nodaļas teritorijā. Darbu veikšanai tika iznomāts pacēlājs. Visi darbi tika veikti saskaņā ar darba drošības noteikumiem.

 Āra apgaismojums objektā sastāv no 11 laternām. Līdz šim dega tikai trīs no tām. Tika nomainītas piecas lampas, bet vēl divām veikts remonts. Tagad robežsargi bez bažām var sagaidīt tumšos rudens vakarus un naktis, lai droši sargātu Latvijas robežu.
 
Bet aizvadītajā, šā gada 43.darba nedēļā Nodrošinājuma valsts aģentūras Izņemto lietu nodaļas darbinieki pieņēmuši glabāšanā 10 kastes ar alkoholiskajiem dzērieniem, sešas kastes ar cigaretēm, 300 litrus spirta, dažādu tukšo taru, kā arī jau daudzkārt pieminētos Jorkšīras terjerus, kuri nodoti atbildīgā glabāšanā trīs patversmēm. Jelgavā, LLU BMF klīniskā institūta mazo dzīvnieku patversmē glabājas 10 suņi, patversmē „Mežavairogi” septiņi suņi, bet Juglas dzīvnieku aizsardzības grupai nodoti 15 suņi.

Izņemto lietu nodaļas darbinieki sadarbībā ar Materiāli tehniskās apgādes nodaļas darbiniekiem Getliņu poligonā ar aģentūrai piederošo šķeldotāju iznīcināja 112 192 cigarešu paciņas, bet Piedrujas ielas teritorijā – 163 litrus alkohola un 100 litru brāgas.

Nedēļas sākumā Nodrošinājuma valsts aģentūrai un komersantiem piederošajos stāvlaukumos glabājās 334 transporta līdzekļi. Glabāšanā pieņemti 70  transporta līdzekļi un īpašnieki no stāvlaukumiem paņēmuši 101 automašīnu. Šīs nedēļas sākumā Nodrošinājuma valsts aģentūras un komersantiem piederošajos stāvlaukumos atradās 300 transporta līdzekļi.

 

Iekšlietu ministrijas šaušanas sacensībās piedalās arī Nodrošinājuma valsts aģentūras darbinieks

Piektdien, 23.okrobrī, Iekšlietu ministrijas 2015.gada spartakiādes ietvaros norisinājās šaušanas sacensības IeM Sporta un veselības centra šautuvē. No Iekšlietu ministrijas apvienotās komandas dalību tajās pieteica tikai Nodrošinājuma valsts aģentūras  Bruņojuma un materiālo rezervju nodaļas vecākais referents Roberts Drāke.
Paldies kolēģim par drosmi un cerēsim,  ka nākamgad IeM komanda būs pārstāvēta krietni vien kuplāk.

Nodrošinājuma valsts aģentūra Latgales reģionā izņemtās mantas turpmāk glabās savās, speciāli aprīkotās telpās

Lai ieekonomētu valsts budžeta līdzekļus, Ludzā, bijušajā policijas izolatorā ir aprīkotas telpas, kurās turpmāk varēs glabāt administratīvajos vai kriminālprocesos Latgales reģionā izņemtās mantas. Šajā gadījumā ekonomiju veidos divi faktori. Pirmais – varēs neizmantot komersantu pakalpojumus, lai uzglabātu šīs mantas. Otrais – nereti manta tika pārvesta glabāšanā uz Rīgu, uz aģentūrai piederošajām telpām, bet garais ceļš uz Latgali un atpakaļ neapšaubāmi arī nebija lēts.

Telpas ir aprīkotas ar visu nepieciešamo, lai izņemtā manta tiktu saglabāta nebojāta, kā arī ar signalizāciju un videonovērošanu, lai nerastos šaubas par tās iespējamo „pazušanu” no glabātuves. Jaunajā izņemto lietu glabātuvē ierīkota arī darba vieta NVA darbiniekam, kurš ir atbildīgs par mantas pieņemšanu, uzskaiti, kā arī izsniegšanu vai nodošanu iznīcināšanai pēc attiecīga tiesas, prokuratūras vai procesa virzītāja lēmuma.
 
Bet aizvadītajā, šā gada 42.darba nedēļā Nodrošinājuma valsts aģentūras Izņemto lietu nodaļas darbinieki pieņēmuši glabāšanā dažādas mantas 14 administratīvajās un 10 krimināllietās. Vienā no tām – Biohumusa ražotne, kas savulaik izņemta krimināllietas ietveros, kas saistīta ar Eiropas fondu naudas izkrāpšanu. Vēl pieņemti glabāšanā  arī 23 elektrības stabi, kā arī ievērojams daudzums dažādas tukšās taras.

Izņemto lietu nodaļas darbinieki sadarbībā ar Materiāli tehniskās apgādes nodaļas darbiniekiem Getliņu poligonā iznīcināja 488 180 cigaretes, bet Piedrujas ielas teritorijā – dažādas mantas 14 krimināllietās un 3 administratīvajās lietās.
 
Iepirkumu un realizācijas nodaļas darbinieki pagājušās nedēļas laikā veica divas transportlīdzekļu realizācijas, kuru laikā pārdotas 13 automašīnas.

Nodrošinājuma valsts aģentūra nodevusi atbildīgā glabāšanā 41 Jorkšīras terjeru

Jau vairākas dienas mēdiji un sociālie tīkli vēsta par vairāk kā 40 Jorkšīras terjeriem, kuri izņemti no kādām mājās Mārupē. Jorkšīras terjerus pēc Pārtikas un veterinārā dienesta lēmuma izņēma no šīm mājām, jo mazo suņuku dzīves apstākļi neatbilda ne sanitārajām, ne vispārcilvēciskajām normām. Kā jau ierasts, jebkura valsts iestādes izņemtā manta – kustamā un nekustamā, bet šoreiz, nevis manta bet gan visai aristokrātiskie suņuki, tika nodoti Nodrošinājuma valsts aģentūrai.

Aģentūrai šādiem gadījumiem ir līgumi ar vairākām dzīvnieku patversmēm. Tā kā šoreiz tuvākā dzīvnieku patversme bija „Mežvairogi”, suņi steidzami tika pārvietoti uz šo patversmi. Šodien, 20.oktobrī patversmē tika aprakstīts akts starp Nodrošinājuma valsts aģentūru un patversmi „Mežvairogi”, klātesot arī Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāvēm, par to, ka patversmes darbinieki turpmāk rūpēsies par Jorkšīras terjeru barošanu, kopšanu, kā arī veterināro palīdzību.

Suņu turpmāko likteni noteiks likumā paredzētajā kārtībā, tādēļ patversmes darbinieki suņumīļus aicināja nebraukt un pagaidām neinteresēties arī pa tālruni par iespējām šos sunīšus iegādāties.

Nodrošinājuma valsts aģentūras darbinieki pārliecinājās, ka suņi tiek labi aprūpēti un jau šobrīd sāk pamazām atgūt sev pienācīgo „aristokrātisko” izskatu.
 

Nelegālā alkohola un cigarešu pārņemšana un iznīcināšana turpinās

Šā gada 41.darba nedēļā Nodrošinājuma valsts aģentūras Izņemto lietu nodaļas darbinieki pieņēmuši glabāšanā septiņus vieglos un vienu kravas transportlīdzekli, kuri nav saistīti ar administratīvo lietvedību, pieņemtas glabāšanā 20 mucas ar spirtu, trīs kannas ar nezināmas izcelsmes alkoholu, kā arī 30 kastes un divi tūkstoši cigarešu paciņu.

Izņemto lietu nodaļas darbinieki un Materiāli tehniskās apgādes nodaļas darbinieki Getliņu atkritumu poligona teritorijā ar Nodrošinājuma valsts aģentūras šķeldotāju iznīcināja 32195 paciņas vai precīzāk - 643 tūkstošus 900 cigarešu. Kā ik nedēļu, Piedrujas ielā iznīcināts nelegālais alkohols , kā arī dažādas mantas vairākās krimināllietās. Sadarbībā ar komersantu EKO ostā iznīcināti 200 litri eļļas.

Vēl pagājušās nedēļas laikā pēc Valsts policijas pieprasījuma  pārsūknēta degviela, trīs tonnas 229 litri. Procesa virzītājiem vai īpašniekiem nodotas dažādas mantas 23 krimināllietās.

Nedēļas sākumā Nodrošinājuma valsts aģentūrai un komersantiem piederošajos stāvlaukumos glabājās 329 transporta līdzekļi. Nedēļas laikā glabāšanā pieņemti 92 transporta līdzekļi un īpašnieki no stāvlaukumiem paņēmuši  81 automašīnu. Šīs nedēļas sākumā Nodrošinājuma valsts aģentūras un komersantiem piederošajos stāvlaukumos atradās 337 transporta līdzekļi.

Iepirkumu un realizācijas nodaļas darbinieki pagājušās nedēļas laikā veica divas transportlīdzekļu realizācijas, kuru laikā pārdotas 19 automašīnas.