Lapas karte Sākums
Nodrošinājuma valsts aģentūra nodrošina Iekšlietu ministrijas un tās padotības iestāžu darbību nekustamo īpašumu, publisko iepirkumu un valsts materiālo rezervju jomā, veic normatīvajos aktos noteiktās darbības ar lietiskajiem pierādījumiem un arestēto mantu, izņemto mantu un dokumentiem, kā arī ieročiem, munīciju, to sastāvdaļām un speciālajiem līdzekļiem.

Jaunumi

Nodrošinājuma valsts aģentūras direktoram piešķirts Viestura ordenis

Ordeņu kapituls 2015.gada 22.oktobrī nolēma par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā, par ilggadēju priekšzīmīgu dienestu un darbu valsts drošības nodrošināšanā un ieguldījumu Valsts robežsardzes darbībā Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijas Nodrošinājuma valsts aģentūras direktoram ģenerālim Ērikam Ivanovam piešķirt II šķiras Viestura ordeni.

Prezidents apbalvojumus pasniegs valsts svētkos – 18.novembrī.

Mēs lepojamies un sirsnīgi sveicam direktoru!

Nodrošinājuma valsts aģentūras kolektīvs

 

Nodrošinājuma valsts aģentūra saviem spēkiem atjaunojusi ielas apgaismojumu robežpunktā

Nodrošinājuma valsts aģentūras Latgales reģiona darbinieki pašu spēkiem  atjaunoja ielas apgaismojumu Krāslavas novada Goliševas pagasta Aizgāršas robežapsardzības nodaļas teritorijā. Darbu veikšanai tika iznomāts pacēlājs. Visi darbi tika veikti saskaņā ar darba drošības noteikumiem.

 Āra apgaismojums objektā sastāv no 11 laternām. Līdz šim dega tikai trīs no tām. Tika nomainītas piecas lampas, bet vēl divām veikts remonts. Tagad robežsargi bez bažām var sagaidīt tumšos rudens vakarus un naktis, lai droši sargātu Latvijas robežu.
 
Bet aizvadītajā, šā gada 43.darba nedēļā Nodrošinājuma valsts aģentūras Izņemto lietu nodaļas darbinieki pieņēmuši glabāšanā 10 kastes ar alkoholiskajiem dzērieniem, sešas kastes ar cigaretēm, 300 litrus spirta, dažādu tukšo taru, kā arī jau daudzkārt pieminētos Jorkšīras terjerus, kuri nodoti atbildīgā glabāšanā trīs patversmēm. Jelgavā, LLU BMF klīniskā institūta mazo dzīvnieku patversmē glabājas 10 suņi, patversmē „Mežavairogi” septiņi suņi, bet Juglas dzīvnieku aizsardzības grupai nodoti 15 suņi.

Izņemto lietu nodaļas darbinieki sadarbībā ar Materiāli tehniskās apgādes nodaļas darbiniekiem Getliņu poligonā ar aģentūrai piederošo šķeldotāju iznīcināja 112 192 cigarešu paciņas, bet Piedrujas ielas teritorijā – 163 litrus alkohola un 100 litru brāgas.

Nedēļas sākumā Nodrošinājuma valsts aģentūrai un komersantiem piederošajos stāvlaukumos glabājās 334 transporta līdzekļi. Glabāšanā pieņemti 70  transporta līdzekļi un īpašnieki no stāvlaukumiem paņēmuši 101 automašīnu. Šīs nedēļas sākumā Nodrošinājuma valsts aģentūras un komersantiem piederošajos stāvlaukumos atradās 300 transporta līdzekļi.

 

Iekšlietu ministrijas šaušanas sacensībās piedalās arī Nodrošinājuma valsts aģentūras darbinieks

Piektdien, 23.okrobrī, Iekšlietu ministrijas 2015.gada spartakiādes ietvaros norisinājās šaušanas sacensības IeM Sporta un veselības centra šautuvē. No Iekšlietu ministrijas apvienotās komandas dalību tajās pieteica tikai Nodrošinājuma valsts aģentūras  Bruņojuma un materiālo rezervju nodaļas vecākais referents Roberts Drāke.
Paldies kolēģim par drosmi un cerēsim,  ka nākamgad IeM komanda būs pārstāvēta krietni vien kuplāk.

Nodrošinājuma valsts aģentūra Latgales reģionā izņemtās mantas turpmāk glabās savās, speciāli aprīkotās telpās

Lai ieekonomētu valsts budžeta līdzekļus, Ludzā, bijušajā policijas izolatorā ir aprīkotas telpas, kurās turpmāk varēs glabāt administratīvajos vai kriminālprocesos Latgales reģionā izņemtās mantas. Šajā gadījumā ekonomiju veidos divi faktori. Pirmais – varēs neizmantot komersantu pakalpojumus, lai uzglabātu šīs mantas. Otrais – nereti manta tika pārvesta glabāšanā uz Rīgu, uz aģentūrai piederošajām telpām, bet garais ceļš uz Latgali un atpakaļ neapšaubāmi arī nebija lēts.

Telpas ir aprīkotas ar visu nepieciešamo, lai izņemtā manta tiktu saglabāta nebojāta, kā arī ar signalizāciju un videonovērošanu, lai nerastos šaubas par tās iespējamo „pazušanu” no glabātuves. Jaunajā izņemto lietu glabātuvē ierīkota arī darba vieta NVA darbiniekam, kurš ir atbildīgs par mantas pieņemšanu, uzskaiti, kā arī izsniegšanu vai nodošanu iznīcināšanai pēc attiecīga tiesas, prokuratūras vai procesa virzītāja lēmuma.
 
Bet aizvadītajā, šā gada 42.darba nedēļā Nodrošinājuma valsts aģentūras Izņemto lietu nodaļas darbinieki pieņēmuši glabāšanā dažādas mantas 14 administratīvajās un 10 krimināllietās. Vienā no tām – Biohumusa ražotne, kas savulaik izņemta krimināllietas ietveros, kas saistīta ar Eiropas fondu naudas izkrāpšanu. Vēl pieņemti glabāšanā  arī 23 elektrības stabi, kā arī ievērojams daudzums dažādas tukšās taras.

Izņemto lietu nodaļas darbinieki sadarbībā ar Materiāli tehniskās apgādes nodaļas darbiniekiem Getliņu poligonā iznīcināja 488 180 cigaretes, bet Piedrujas ielas teritorijā – dažādas mantas 14 krimināllietās un 3 administratīvajās lietās.
 
Iepirkumu un realizācijas nodaļas darbinieki pagājušās nedēļas laikā veica divas transportlīdzekļu realizācijas, kuru laikā pārdotas 13 automašīnas.

Nodrošinājuma valsts aģentūra nodevusi atbildīgā glabāšanā 41 Jorkšīras terjeru

Jau vairākas dienas mēdiji un sociālie tīkli vēsta par vairāk kā 40 Jorkšīras terjeriem, kuri izņemti no kādām mājās Mārupē. Jorkšīras terjerus pēc Pārtikas un veterinārā dienesta lēmuma izņēma no šīm mājām, jo mazo suņuku dzīves apstākļi neatbilda ne sanitārajām, ne vispārcilvēciskajām normām. Kā jau ierasts, jebkura valsts iestādes izņemtā manta – kustamā un nekustamā, bet šoreiz, nevis manta bet gan visai aristokrātiskie suņuki, tika nodoti Nodrošinājuma valsts aģentūrai.

Aģentūrai šādiem gadījumiem ir līgumi ar vairākām dzīvnieku patversmēm. Tā kā šoreiz tuvākā dzīvnieku patversme bija „Mežvairogi”, suņi steidzami tika pārvietoti uz šo patversmi. Šodien, 20.oktobrī patversmē tika aprakstīts akts starp Nodrošinājuma valsts aģentūru un patversmi „Mežvairogi”, klātesot arī Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāvēm, par to, ka patversmes darbinieki turpmāk rūpēsies par Jorkšīras terjeru barošanu, kopšanu, kā arī veterināro palīdzību.

Suņu turpmāko likteni noteiks likumā paredzētajā kārtībā, tādēļ patversmes darbinieki suņumīļus aicināja nebraukt un pagaidām neinteresēties arī pa tālruni par iespējām šos sunīšus iegādāties.

Nodrošinājuma valsts aģentūras darbinieki pārliecinājās, ka suņi tiek labi aprūpēti un jau šobrīd sāk pamazām atgūt sev pienācīgo „aristokrātisko” izskatu.
 

Nelegālā alkohola un cigarešu pārņemšana un iznīcināšana turpinās

Šā gada 41.darba nedēļā Nodrošinājuma valsts aģentūras Izņemto lietu nodaļas darbinieki pieņēmuši glabāšanā septiņus vieglos un vienu kravas transportlīdzekli, kuri nav saistīti ar administratīvo lietvedību, pieņemtas glabāšanā 20 mucas ar spirtu, trīs kannas ar nezināmas izcelsmes alkoholu, kā arī 30 kastes un divi tūkstoši cigarešu paciņu.

Izņemto lietu nodaļas darbinieki un Materiāli tehniskās apgādes nodaļas darbinieki Getliņu atkritumu poligona teritorijā ar Nodrošinājuma valsts aģentūras šķeldotāju iznīcināja 32195 paciņas vai precīzāk - 643 tūkstošus 900 cigarešu. Kā ik nedēļu, Piedrujas ielā iznīcināts nelegālais alkohols , kā arī dažādas mantas vairākās krimināllietās. Sadarbībā ar komersantu EKO ostā iznīcināti 200 litri eļļas.

Vēl pagājušās nedēļas laikā pēc Valsts policijas pieprasījuma  pārsūknēta degviela, trīs tonnas 229 litri. Procesa virzītājiem vai īpašniekiem nodotas dažādas mantas 23 krimināllietās.

Nedēļas sākumā Nodrošinājuma valsts aģentūrai un komersantiem piederošajos stāvlaukumos glabājās 329 transporta līdzekļi. Nedēļas laikā glabāšanā pieņemti 92 transporta līdzekļi un īpašnieki no stāvlaukumiem paņēmuši  81 automašīnu. Šīs nedēļas sākumā Nodrošinājuma valsts aģentūras un komersantiem piederošajos stāvlaukumos atradās 337 transporta līdzekļi.

Iepirkumu un realizācijas nodaļas darbinieki pagājušās nedēļas laikā veica divas transportlīdzekļu realizācijas, kuru laikā pārdotas 19 automašīnas.

 

Informācija par izsoli

Nodrošinājuma valsts aģentūra paziņo par valsts kustamās mantas izsolēm. Izoles notiks 2015. gada 21. oktobrī plkst. 11.00, 11.30 un 12.00. Plašāku informāciju par izsoli un kustamās mantas sarakstu skatīt aģentūras mājas lapā, sadaļā realizācija -  http://nva.iem.gov.lv/lat/mantas-realizacija

Nodrošinājuma valsts aģentūra ik nedēļu gan pārņem glabāšanā, gan iznīcina vairākus miljonus kontrabandas cigarešu

Šā gada 40.darba nedēļā Nodrošinājuma valsts aģentūras Izņemto lietu nodaļas darbinieki pieņēmuši glabāšanā izņemtās mantas 15 administratīvajās lietās un  13 krimināllietās. No viena Rīgai tālākajiem punktiem – Terehovas, pārvestas un pieņemtas glabāšanā izņemtās  kontrabandas cigaretes – 4 miljoni 390tūkstoši.
 
Izņemto lietu nodaļas darbinieki un Materiāli tehniskās apgādes nodaļas darbinieki Getliņu atkritumu poligona teritorijā ar Nodrošinājuma valsts aģentūras šķeldotāju iznīcināja 2 miljonus 777 tūkstošus cigarešu. Iznīcinātas dažādas mantas neliela apjoma kriminālprocesos – kopumā 22.

Vēl pagājušās nedēļas laikā pārsūknēta degviela, kopumā - 27 tonnas. Procesa virzītājiem vai īpašniekiem nodotas dažādas mantas deviņās krimināllietās un vienā administratīvajā lietvedībā.

Nedēļas sākumā Nodrošinājuma valsts aģentūrai un komersantiem piederošajos stāvlaukumos glabājās 348 transporta līdzekļi. Nedēļas laikā glabāšanā pieņemti 96  transporta līdzekļi un īpašnieki no stāvlaukumiem paņēmuši  98 automašīnas. Šīs nedēļas sākumā Nodrošinājuma valsts aģentūras un komersantiem piederošajos stāvlaukumos atradās 342 transporta līdzekļi.

 

Nodrošinājuma valsts aģentūra šogad iznīcinājusi jau 146 miljonus cigarešu

Šā gada 39.darba nedēļā Nodrošinājuma valsts aģentūras Izņemto lietu nodaļas darbinieki pieņēmuši glabāšanā izņemtās mantas trīs administratīvajās lietās un  21 krimināllietā. Pārņemto mantu sarakstā, kā jau ierasts arī konfiscētās kontrabandas cigaretes. Pagājušas nedēļas laikā – 13 tūkstoši cigarešu.

Izņemto lietu nodaļas darbinieki sadarbībā ar Materiāli tehniskās apgādes nodaļas darbiniekiem Getliņu atkritumu poligona teritorijā iznīcināja kārtējo ļoti apjomīgo cigarešu kravu. Kopumā iznīcināti aptuveni pieci miljoni cigarešu. Šoreiz iznīcinātās cigaretes pārsvarā nākušas no Zemgales novada un pakļautas sasmalcināšanai ar  Zemgales un Jelgavas tiesas lēmumu. Iznīcinātas arī cigaretes, kuras savulaik konfiscējuši Valsts policijas Kriminālpolicijas, Rīgas Latgales iecirkņa un Valsts ieņēmumu dienesta Muitas policijas pārvaldes darbinieki. Tāpat iznīcinātas dažādas mantas 25 krimināllietās un vienā administratīvajā lietā. Cigarešu iznīcināšanu Getliņu poligonā filmēja arī Latvijas Neatkarīgās televīzijas radījuma „Sestdienas degpunktā” žurnālisti. Iznīcināto cigarešu bilance uz šodienu – 146 miljoni cigarešu jeb 7 miljoni 300 tūkstoši paciņu tabakas izstrādājumu.

Nedēļas sākumā Nodrošinājuma valsts aģentūrai un komersantiem piederošajos stāvlaukumos glabājās 347 transporta līdzekļi. Glabāšanā pieņemti 99  transporta līdzekļi un īpašnieki no stāvlaukumiem paņēmuši  81 automašīnu. Šīs nedēļas sākumā Nodrošinājuma valsts aģentūras un komersantiem piederošajos stāvlaukumos atradās 355 transporta līdzekļi.

 

Bolderājā tiks būvēts jauns policijas iecirknis

Bolderājā, Stūrmaņu ielā 33A, 2017.gadā tiks uzbūvētas jaunas telpas policijas  vajadzībām, kurās atradīsies gan Valsts policijas iecirknis, gan Rīgas pašvaldības policijas iecirknis. Pirmdien, 28.septembrī, apbūvei paredzēto teritoriju apmeklēja Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un LR Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone – Godmane.

Jaunā policijas iecirkņa teritoriju Bolderājā apskatīja Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas priekšsēdētājs Dainis Turlais, Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs un Rīgas pašvaldības policijas priekšnieks Juris Lūkass. Ar projektu tiks iepazīstināti Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieka vietnieks Aleksandrs Bukēvičs. Pasākumā piedalījās arī Nodrošinājuma valsts aģentūras direktors Ēriks Ivanovs un NVA Nekustamo īpašumu nodaļas priekšnieks Jānis Ungurs.

Konkursu uz ēkas projektēšanas darbiem RD Īpašuma departaments plāno izsludināt jau nākamā gada sākumā, lai 2016.gada otrajā pusgadā varētu uzsākt  celtniecību. Ēka plānota aptuveni 520 km2 liela.  Plānots, ka jauno policijas iecirkni varētu svinīgi atklāt 2017.gada pavasara beigās.

Jaunajā policijas ēkā tiks izvietota uz zemesgabala Stūrmaņa ielā 33A, kura kopējā platība ir 2541 kvadrātmetri. Apkārtējā teritorija tiks apzaļumota un tajā varēs novietot 33 automašīnas.

Kā jau visus Iekšlietu sistēmas īpašumā vai nomā esošos objektus, arī šo pēc tā nodošanas ekspluatācijā, apsaimniekos Nodrošinājuma valsts aģentūra.