Lapas karte Sazināties ar administratoru
Nodrošinājuma valsts aģentūra nodrošina Iekšlietu ministrijas un tās padotības iestāžu darbību nekustamo īpašumu, publisko iepirkumu un valsts materiālo rezervju jomā, veic normatīvajos aktos noteiktās darbības ar lietiskajiem pierādījumiem un arestēto mantu, izņemto mantu un dokumentiem, kā arī ieročiem, munīciju, to sastāvdaļām un speciālajiem līdzekļiem.

Jaunumi

Nodrošinājuma valsts aģentūrā viesojās delegācija no Uzbekistānas un Turkmenistānas

Tikšanās Nodrošinājuma valsts aģentūrā notika pēc Valsts robežsardzes iniciatīvas. Latvija, kā arī pārējās Eiropas savienības dalībvalstis, piedalās projektā - Robežu pārvaldība Centrālajā Āzijā. BOMCA projekts( Border Management Programma in Central Asia) ir virzīts uz vispārējās drošības uzlabošanu, migrācijas plūsmu kontroli, kā arī sadarbības veicināšanu nelikumīgas preču un personu pārvietošanas mazināšanu šajā reģionā. Par aģentūras darbu Latvijas Krievijas robežas demarkācijā viesiem pastāstīja NVA Īpašumu, bruņojuma un materiālo rezervju departamenta Būvniecības nodaļas projektu vadītājs Gunārs Liepiņš.

Tikšanās ietvaros tika prezentēts arī Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras pārstāvja projekts. Viesi, kuri ir Centrālās Āzijas valstu robežapsardzības iestāžu un demarkācijas komisiju pārstāvji, iepazinās ar Latvijas pieredzi robežu demarkācijā un delimitizācijā. Trīs dienu laikā viesi apmeklēja arī Ārlietu ministriju un Valsts Zemes dienestu.

Ekspluatācijā nodots Nodrošinājuma valsts aģentūras uzraudzībā būvētais VUGD depo Smiltenē

Pagājušā gada 15. jūlijā, Smiltenē, Rūpniecības ielā 2, tika uzsākta Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona Valkas daļas Smiltenes posteņa ēkas celtniecība. Aizvadītās nedēļas nogalē, 21.jūlijā Smiltenes novada būvvalde šo objektu pieņēma ekspluatācijā.

Pieņemšanas komisija, kuras sastāvā bija gan šī objekta pasūtītājas Nodrošinājuma valsts aģentūras direktors Ēriks Ivanovs, gan būvinspektore Ingrīda Ērgle, arhitekte Līga Āboliņa, būvuzraugs Pēteris Gudrinieks un buvnieku pārstāvis Artis Knoks, rūpīgi apskatīja visas telpas, kā arī ēkas fasādi.

 

Ēka tika novērtēta kā kvalitatīvi uzcelts objekts, norādot uz nelieliem kosmētiskiem defektiem, kurus celtnieki novērsīs tuvākajā laikā. Ugunsdzēsības tornī, kurā ikdienā žāvējas ugunsdzēsības šļūtenes, var arī uzkāpt. No balkona paveras skaists skats uz Smilteni, kuras aiznavā šobrīd lieliski “ierakstās” arī jaunā depo ēka.

Tiesneši no Turcijas iepazīstas ar Nodrošinājuma valsts aģentūras darbu

13.jūlijā Nodrošinājuma valsts aģentūrā, Piedrujas ielas teritorijā ieradās tiesnešu delegācija no Turcijas, lai iepazītos ar NVA darbu. Turcijas Tieslietu ministrijas delegācija no 11. līdz 13. jūlijam Latvijā viesojās ar Eiropas Komisijas Kaimiņattiecību politikas un paplašināšanās sarunu ģenerāldirektorāta (European Commission Directorate-General for Neighborhood and Enlargement Negotiations) finansiālo atbalstu TAIEX instrumenta programmas ietvaros.

Kā pastāstīja Tiesu administrācijas Projektu vadības un starptautiskās sadarbības nodaļas projekta vadītāja Dace Ezeriete: ”Tiesu administrācija kā uzņemošā institūcija ir noorganizējusi delegācijas tikšanos ar Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesu kolēģiju, Valsts policijas Ķīmisko ekspertīžu nodaļas un Infotehnisko ekspertīžu nodaļas pārstāvjiem, Rīgas rajona tiesas Jūrmalas tiesu nama tiesnesi, kā arī Nodrošinājuma valsts aģentūras Materiāli tehniskās pārvaldes tehniskā atbalsta daļu un Valsts tiesu ekspertīžu biroja pārstāvjiem.”

Turcijas pārstāvjus interesēja gan vairāki likumdošanas aspekti, kas skar gan izņemto lietisko pierādījumu iznīcināšanu, gan realizēšanu. Nodrošinājuma valsts aģentūras Materiāli tehniskās pārvaldes tehniskā atbalsta daļas vadītājs Arvīds Marhels viesiem parādīja noliktavas, kurās glabājas dažādi gan krimināllietās, gan administratīvajās lietās izņemtie lietiskie pierādījumi un pastāstīja, kāds ir to tālākais liktenis. Turcijas tiesnešus ļoti interesēja praktiskais process, kā tiek iznīcinātas kontrabandas un kontrafakta preces. Turcija tiesneši pārliecinājās par apsardzes drošību, kā arī iznīcināšanas procesa dokumentēšanu.

 

Svinīgi atklāts Nodrošinājuma valsts aģentūras uzraudzībā būvētais Bolderājas policijas iecirknis

5.jūlijā Bolderājā, Stūrmaņu ielā 33 tika svinīgi atklāts Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Bolderājas policijas iecirknis. Tas uzbūvēts Iekšlietu ministrijai sadarbojoties ar Rīgas Domi un tajā turpmāk strādās gan Valsts policijas, gan arī Rīgas Pašvaldības policijas darbinieki.

Darbus šajā objektā veica būvfirma PS”LNK INDUSTRIES Partnership”, bet to uzraudzība, kā jau ierasts, bija Nodrošinājuma valsts aģentūras pārziņā. Turpmāk arī šo objektu apsaimniekos NVA. Jaunajā ēkā ir ērti darba kabineti, dežūrdaļa, aizturēto personu telpas, kā arī neliela virtuvīte, garderobes un dušas darbinieku ērtībām.

 Svinīgajā pasākumā piedalījās IeM valsts sekretāra pienākumu izpildītājs Dmitrijs Trofimovs, Rīgas mērs Nils Ušakovs. Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis, Rīgas Pašvaldības policijas priekšnieks Juris Lūkass, Nodrošinājuma valsts aģentūras direktors

Ēriks Ivanovs, kā arī būvfirmas pārstāvis Davids Lipkins.

Pēc svinīgajām runām un tradicionālas sarkanās lentes pārgriešanas visi viesi, kā arī plašsaziņas līdzekļu pārstāvji tika aicināti doties ekskursijā un apskatīt jaunās telpas.  

 Lai nevienu nemulsina galerijā esošais dīvainais fotoattēls, kurā rūpīgi ieskatoties, var redzēt skudras. Iecirkņa teritorijā aug koks, kuru nedrīkstēja nozāģēt, lai kā tas būtu traucējis celtniecībai. Izrādās, tā pakājē mājas atradušas īpašas sugas skudras. Skudras aizsargā Latvijas Sarkanā grāmata.

Nodrošinājuma valsts aģentūrai – 8 gadi

2009.gada 1.jūlijā tika nodibināta Nodrošinājuma valsts aģentūra. Aizvadītās nedēļas nogalē Nodrošinājuma valsts aģentūras kolektīvas atzīmēja tās dibināšanas astoto gadadienu, pulcējoties, kā jau tradicionāli ierasts, Piedrujas ielas teritorijā.

Svinīgo uzrunu kolektīvam teica gan aģentūras direktors Ēriks Ivanovs, gan Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra pienākumu izpildītājs Dmitrijs Trofimovs. Šoreiz apbalvojumus saņēma ne tikai labākie aģentūras darbinieki, bet arī mūsu sadarbības partneri, gan no citām iekšlietu sistēmas iestādēm, gan arī no SIA “Apdrošināšanas un finansu brokeris” un Veselības ministrijas Neatliekamā medicīnas dienesta Valsts materiālajām rezervēm.

Pēc svinīgās daļas katram bija iespēja demonstrēt savas zināšanas latviešu kino vēsturē, aktieru atpazīšanā, kā arī citos ar kino saistītos konkursos.

Daudz laimes Nodrošinājuma valsts aģentūras kolektīvas dzimšanas dienā! Lai mums visiem izturība, darba prieks, panākumi un izdošanās arī turpmāk!  

 

 

Mūsu kolēģe Elza Seržante – atkal Latvijas čempione handbolā

Kā raksta Latvijas handbola federācijas mājas lapa :“Stopiņu NHK komanda svētdien nosargāja pērn iegūto Latvijas sieviešu handbola virslīgas čempiones titulu. Stopiņu komanda svētdien finālsērijas izšķirošajā - trešajā - spēlē savā laukumā ar 25:24 (11:8) pieveica Dobeles REIR, sērijā līdz divām uzvarām triumfējot ar 2-1. Iepriekšējā sezonā Stopiņu NHK vienība Latvijas čempionāta finālsērijā ar 2-1 pieveica Ludzas «Latgols» handbolistes.” Par šo komandu spēlē Nodrošinājuma valsts aģentūras personāla speciāliste Elza Seržante. Kolēģi no sirds sveic Elzu!

Nodrošinājuma valsts aģentūra plāno iepirkumu lielgabarīta kravu pārvadājumu pakalpojumiem

Nodrošinājuma valsts aģentūrā 2017.gada 30.maijā pulksten 10 Rīgā, Čiekurkalna 1. līnijā 1 k - 2, 207. kabinetā , saskaņā ar Publisko iepirkumu likuma 18.panta otro daļu, notiks apspriede ar piegādātājiem par plānoto iepirkuma procedūru lielgabarīta un nestandarta kravas kraušanas un pārvadāšanas pakalpojumu saņemšanai, noslēdzot vispārīgo vienošanos uz diviem gadiem. Apspriedē tiks izskatītas tehniskās specifikācijas, vispārīgās vienošanās un finanšu piedāvājuma projektos ietvertās prasības.

Interesenti apspriedei var pieteikties līdz 2017.gada 29.maijam (ieskaitot), nosūtot pieteikumu uz e-pasta adresi mail.

Nodrošinājuma valsts aģentūras izveidotā iepirkuma komisija nodrošinās apspriedes protokolēšanu un šā protokola kopija tiks elektroniski nosūtīta sanāksmes dalībniekiem.

Sīkāka informācija pieejama -

http://nva.iem.gov.lv/lat/iepirkuma-proceduru-dokumentacija

Sāk darbu pie valsts pārvaldes iestāžu tīmekļvietņu uzlabošanas

Iedzīvotājiem ērti lietojamas, viegli uztveramas un mūsdienīgas – tādam jābūt valsts pārvaldes iestāžu tīmekļvietnēm. Lai sasniegtu šo mērķi, Valsts kanceleja strādā pie vienota pārvaldības risinājuma valsts iestāžu tīmekļvietnēm.

Lai iegūtu datus par lietotāju vajadzībām un izmantotu tos vietņu kompleksai uzlabošanai tuvākajos gados, Valsts kanceleja aicina sabiedrību iesaistīties un vērtēt valsts pārvaldes iestāžu tīmekļvietnes.

 

Ikviens lūgts aptaujas anketā atbildēt uz jautājumiem par to, vai izdevās atrast meklēto informāciju, cik daudz laika tas prasīja, vai atrastā informācija ir noderīga. Tāpat Valsts kanceleja aicina lietotājus novērtēt tīmekļvietnes struktūru, funkcionalitāti, dizainu un dažādus tajā piedāvātos servisus, piemēram, meklēšanas iespēju, teksta izmēra un krāsu kontrasta izvēlni, dažādus interaktīvos elementus, kā arī to, vai tīmekļvietne ir atbilstoša lietošanai mobilajās ierīcēs.

 

Aptaujas anketas pieejamas teju visās valsts iestāžu tīmekļvietnēs (vairāk nekā 90), un iespēja paust savu vērtējumu būs līdz šā gada 30. jūnijam.

 

Valsts pārvaldes iestāžu tīmekļvietņu vienotās platformas projekta mērķis ir izstrādāt vienotu, centralizētu tīmkļvietņu pārvaldības risinājumu. Projekta idejas pamatā ir radīt ērti lietojamas tīmekļvietnes, kas veidotas pēc vienotiem pamatprincipiem, piedāvājot lietotājiem atpazīstamu vidi un funkcionalitāti.

 

Veicot 99 iestāžu aptauju 2016. gada rudenī, noskaidrots, ka teju puse (44,8 %) valsts iestāžu aktuālo saturu izvieto tehnoloģiski novecojušās tīmekļvietnēs (vecākas par 6 gadiem; vairāk nekā 11 % izstrādātas 2005. gadā vai vēl agrāk). Minētā aptauja norāda uz atšķirīgu pieeju tīmekļvietņu uzturēšanā – ap 54 % to nodrošina ārpakalpojuma sniedzējs, 35 % to veic iestādes IT speciālisti, bet atlikušajai daļai izvēlēts cits risinājums. Sadrumstalotība vērojama arī IKT risinājumu izmitināšanā – aptuveni 30 % gadījumu iestāžu tīmekļvietnes atrodas uz iestādes serveriem, ap 50 % – ārējā datu centrā pie ārpakalpojuma sniedzēja, bet atlikusī daļa atrodas nozares ministrijas datu centrā vai tām izvēlēts cits izmitināšanas risinājums.

 

Jāpiebilst, ka pērn rudenī pieņemta ES Direktīva par publiskā sektora struktūru tīmekļvietņu un mobilo lietotņu piekļūstamību, kuras prasības būs jāizpilda tuvāko gadu laikā.

 

Par tīmekļvietņu projekta īstenošanu līdzatbildīga ir arī Valsts reģionālās attīstības aģentūra.

 

 

Nodrošinājuma valsts aģentūra izsola izjauktas mēbeles, kas izgatavotas Itālijā pēc individuāla pasūtījuma

Nodrošinājuma valsts aģentūra paziņo par administratīvā pārkāpuma lietā Nr. AL-9523 izņemtās mantas - dažāda veida un izmēra kastes ar izjauktām mēbelēm, kas izgatavotas pēc individuāla pasūtījuma ar Itālijas uzņēmuma “Meritalia” uzlīmēm uz kastēm rakstisku izsoli. Kastēs atrodas dažādu mēbeļu sastāvdaļas – elementi un furnitūra, kā arī rasējumi un mēbeļu izkārtojumu plāni. Izmantoti un izvēlēti dārgi, ekskluzīvi materiāli. Manta tiek realizēta tikai kā kopums. Izsoles sākumcena – 40000,00 EUR. Izsole notiks 2017.gada 23.maijā plkst. 10.00 Nodrošinājuma valsts aģentūras telpās Čiekurkalna 1.līnija 1, k-2, Rīgā, 207.kabinetā.
Plašāka informācija par izsolāmo mantu un izsoles norisi pieejama Nodrošinājuma valsts aģentūras mājas lapas mantas realizācijas sadaļā - http://nva.iem.gov.lv/lat/mantas-realizacija.

Nodrošinājuma valsts aģentūra piedalījusies sociāli informatīvās kampaņas #ATKRĀPIES! organizēšanā

Šā gada martā notika Finanšu ministrijas Krāpšanas apkarošanas koordinācijas dienesta organizētā kampaņa pret krāpšanos. Pret krāpšanos jebkādā tās izpausmē – sākot no nodokļu nemaksāšanas, kontrabandas preču tirgošanas un arī pirkšanas, kontrafakta zīmju un viltotu izcelsmes valstu preču zīmju izmantošanas, preču lietošanas termiņa viltojuma līdz pat korupcijai valsts un pašvaldību iestādēs.

Kampaņas mērķis ir pievērst iedzīvotāju uzmanību tam, ka tikai kopīgi, gan nekrāpjoties pašiem, gan informējot tiesībsargājošās iestādes par jebkādiem krāpšanas gadījumiem, mēs varam ietekmēt sabiedrības un valsts labklājības izaugsmi gan šodien, gan arī ilgtermiņā.

Arī Nodrošinājuma valsts aģentūra aktīvi piedalījās šajā kampaņā gan ar informatīviem materiāliem, gan arī uzskatāmi foto un video materiālos demonstrējot, ka esam “pēdējā” instance, pēc kuras kontrabandas cigaretēm, alkoholam un degvielai “atpakaļceļa” uz Latvijas tirgu vairs nav. Arī kampaņas izstādei spējām sagādāt viltotos Nike sporta apavus, gan, jāatzīst, ja “sazāģētā” versijā.

Par savu ieguldījumu kampaņas organizēšanā Nodrošinājuma valsts aģentūra ir saņēmusi Finanšu ministrijas Valsts sekretāres Baibas Bānes parakstītu pateicības vēstuli, kurā cita starpā ir teikts: “Augsti novērtējam katras iestādes sniegto ieguldījumu, atsaucību un gatavību dalīties ar kampaņai nepieciešamo inventāru un informatīvo saturu. … Patiesi ceram, ka ar šo esam aizsākuši jaunu un labu tradīciju, kas iesakņosies sabiedrības ikdienā, lai kopīgi veidotu savu valsti par labāku un drošāku vietu mums, mūsu bērniem un nākamajām paaudzēm.”