Lapas karte Sazināties ar administratoru
Nodrošinājuma valsts aģentūra nodrošina Iekšlietu ministrijas un tās padotības iestāžu darbību nekustamo īpašumu, publisko iepirkumu un valsts materiālo rezervju jomā, veic normatīvajos aktos noteiktās darbības ar lietiskajiem pierādījumiem un arestēto mantu, izņemto mantu un dokumentiem, kā arī ieročiem, munīciju, to sastāvdaļām un speciālajiem līdzekļiem.

Jaunumi

Nodrošinājuma valsts aģentūras namu pārziņiem notikusi sanāksme un mācības

Lai uzlabotu un padarītu efektīvāku Nodrošinājuma valsts aģentūras Īpašumu, bruņojuma un materiālo rezervju departamenta Īpašumu pārvaldes Apsaimniekošanas un uzskaites nodaļas darbu, turpmāk Rīgā ik mēnesi uz sanāksmi un mācībām pulcēsies namu pārziņi no visiem Latvijas reģioniem.

Pirmajā sanāksmē namu pārziņiem tika prezentēts darba apģērbu piedāvājums. Izņemto lietu, piedziņas un materiālās apgādes departamenta Materiāli tehniskās apgādes pārvaldes vadītāja Tamāra Johansone parādīja darba apģērbus, kurus var saņemt fiziskā darba strādnieki, kā arī pastāstīja par to specifikāciju un kvalitāti. Sanāksmes laikā izskanēja dažādi jautājumi, kā arī priekšlikumi, kādus uzlabojumus varētu ieviest konkrētajos darba apģērbos.

Sanāksmes apmācību daļā Administratīvi – juridiskā un iepirkumu departamenta Iepirkumu nodaļas vadītāja Inga Melece novadīja prezentāciju par Nodrošinājuma valsts aģentūras apsaimniekošanā esošo objektu uzkopšanas pakalpojumu saņemšanu.

Sanāksmē tika pārrunāti jautājumi par uzkopšanas pakalpojuma izpildes uzraudzību, par sadarbību ar komersantiem, ar kuriem publisko iepirkumu procedūru rezultātā noslēgti pakalpojumu līgumi, un telpu lietotājiem, Iekšlietu ministrijas padotībā esošajām iestādēm.

Telpu uzkopšana ir viena no NVA atbalsta funkcijām visai iekšlietu sistēmai, tādēļ, lai to uzlabotu un tā būtu nemainīgi labā līmenī, sadarbība ar komersantiem un noslēgto līgumu precīza izpilde ir ļoti svarīga.

Atklāts NVA un būvfirmas kopdarbs – Mucenieku patvēruma meklētāju centrs un vietējo iedzīvotāju Multifunkcionālais centrs

Aizvadītās nedēļas nogalē Ropažu novada Muceniekos svinīgi tika atklāts Multifunkcionālais centrs, kuru varēs izmantot visi ciemata iedzīvotāji. Vienlaikus sagaidīt jaunus patvēruma meklētājus gatava arī pārējā “Bundulīšu ēkas daļa, ko Nodrošinājuma valsts aģentūras pārraudzībā pārbūvēja būvfirma “Arčers”.

No aprīļa sākuma jaunajās telpās varēs sākt izmitināt patvēruma meklētājus. Jaunās ēkas kapacitāte ir aptuveni 200 personām, bet dzīves apstākļi ir veidoti kā dzīvokļu tipa kopmītnes.

Šobrīd jaunā ēka ir izmaksājusi aptuveni 1,8 miljonus eiro, no kura aptuveni 300 tūkstoši atvēlēti Multifunkcionālā centra vajadzībām. Jaunajā centrā paredzētas telpas gan sportošanai, gan bibliotēkai, gan bērnu izklaidēm, gan arī ir iekārtotas dušas un telpas ar veļas mašīnām.  

Nobeigumam tuvojas arī būvdarbi Nelikumīgo imigrantu aizturēšanas centrā, kas uzcelts blakus Mucenieku ēkām un paredzēts Valsts robežsardzes vajadzībām.

Nodrošinājuma valsts aģentūrā iznīcinātas kārtējās kontrafakta preces

15.martā Nodrošināja valsts aģentūras darbinieki Piedrujas ielas teritorijā iznīcināja kārtējās kriminālprocesa ietvaros atsavinātās kontrafakta preces, par kurām jau bija pieņemts procesuālais lēmums. Šoreiz tie bija viltotie preču zīmola Nike sporta apavi.

Lai padarītu apavus nederīgus valkāšanai, katru sporta kurpi sazāģēja ar motorzāģi. Šīs preces atsavinātas no kāda tirgotāja, kurš pārdodot šos viltots apavus, protams, uzdeva tos kā oriģinālus, līdz ar to prasot par tiem attiecīgu cenu. Tirdzniecības piedāvājums notika interneta vidē.

Kotrafakta prešu iznīcināšanu vēroja arī Eiropas Antikontrafakta tīkla pārstāvji, kuri šajā gadījumā pārstāvēja Nike zīmolu. Nereti daudzos izraisa neizpratni, kādēļ šādas preces nevar nodot valkāšanai mazturīgiem iedzīvotājiem. Skaidrojums ir pavisam vienkāršs – to nosaka Latvijas likumdošana, lai netiktu kropļota Latvijas ekonomika un tirgus, kā arī tas, ka neviens nevar prognozēt, kādas sekas var rasties šādu apavu valkātājiem. Iespējams, ka tie ražoti no ķīmiski bīstamiem izejmateriāliem, iespējams, ka to uzbūve neatbilst apavu standartiem un tie var sakropļot bērna vai pusaudža kāju.

Nodrošinājuma valsts aģentūra iznīcinājusi vairāk kā četrus miljonus kontrabandas cigarešu

Šā gada astotajā darba nedēļā Nodrošinājuma valsts aģentūras Izņemto lietu nodaļas darbinieki izpildījuši procesu virzītāju lēmumus 39 administratīvajās lietās un kriminālprocesos. Pieņemta manata 10 krimināllietās un 18 administratīvajās lietās, kā arī iznīcinātas dažādas mantas trīs krimināllietās un trīs administratīvajās lietās. Glabāšanā pieņemtas trīs automašīnas pēc ceļu satiksmes negadījumiem. Gan Rīgā, gan Ludzā iznīcināts kārtējais kontrabandas alkohols un brāga.

 2.martā Izņemto lietu, piedziņas un materiālās apgādes departamenta    Izņemto lietu nodaļas darbinieki sadarbībā ar Materiāli tehniskās apgādes pārvaldes darbiniekiem Getliņu atkritumu poligonā ar aģentūrai piederošo šķeldotāju iznīcināja  4 miljonus 270 tūkstošus 220 cigarešu.

 Nodrošinājuma valsts aģentūrai un komersantiem piederošajos stāvlaukumos nedēļas laikā pieņemti 74 transporta līdzekļi, kas saistīti ar ceļu satiksmi, bet saimniekiem nodotas 62 automašīnas. Nedēļas sākumā stāvlaukumos glabājās 223 automašīnas.

 

Atklāts pirmais VUGD depo, kuras pasūtītāja un darbu uzraudzītāja ir Nodrošinājuma valsts aģentūra

Ceturtdien, 23.februārī, svinīgā pasākumā Apē, Dzirnavu ielā 2.a tika atklāts jauns ugunsdzēsēju depo. Tas ir pirmais jaunuzceltais objekts, kuru, sākot no plānojuma līdz pat pēdējiem būvniecības darbiem, pārraudzīja Nodrošinājuma valsts aģentūra. Svinīgo atklāšanas lenti pārgrieza arī NVA direktors Ēriks Ivanovs.

Lentes pārgriešanā piedalījās un pēc tam arī svinīgās uzrunas teica iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, VUGD priekšnieks Ojārs Āboliņš, Apes novada domas priekšsēdētāja Astrīda Harju un  AS RERE BŪVE meitasuzņēmuma RERE BŪVE valdes priekšsēdētājs Valdis Koks.

Uz svinīgo pasākumu bija ieradušies negaidīti daudz Apes iedzīvotāji, kuri izrādīja patiesu prieku par to, ka viņu glābējiem un arī policistiem tagad būs jaunas, modernas, pēc Eiropas Savienības standartiem uzceltas un aprīkotas telpas. Visi uzaicinātie bija ieradušies ar dāvanām, kuras turpmāk lieti noderēs ugunsdzēsējiem gan treniņos, gan apmācībās. Taču visemocionālāko dāvanu pasniedza Apes novada pašdarbnieki, kuplinot pasākumu ar skaistām dziesmām, kā arī pensionāru apvienības kundzes, kuras ugunsdzēsējiem bija noadījušas 16 pārus rakstainu vilnas zeķu.

Pēc svinīgā pasākuma visi tika laipni aicināti iepazīties ar jaunajām telpām un uzkāpt ugunsdzēsēju tornī, kas šo ēku tagad ir padarījis par augstāko visā Apē. Svinīgajā pasākumā piedalījās arī kāds mazulis ar mammu, kura tētim - ugunsdzēsējam bija tas gods izbraukt pirmajā simboliskajā izbraukumā no jaunā depo pēc ugunsdzēsēju zvana iedarbināšanas. Pēc brīža uz ekskursiju ieradās arī Apes bērnudārza “Vāverīte” grupiņa, kurā, kā izrādījās, arī diviem bērniem vecāki ir Apes ugunsdzēsēji.

 

Nodrošinājuma valsts aģentūras vadošajiem darbiniekiem notikušas mācības

22.februārī, Nodrošinājuma valsts aģentūrā notika pieredzes apmaiņas darbnīcas, kuras apmeklēja vadošie aģentūras darbinieki. Praktiskās vadības pieredzes apmaiņas darbnīcās piedalījās tie NVA vadītāji, kuru darba pienākumos ietilpst arī citu vadītāju darba organizēšana.

Nodarbības vadīja Valsts administrācijas skolas vadības iemaņu pasniedzēja ar lielu pieredzi Iveta Apine. Šo apmācību mērķis ir augstākā līmeņa vadītāju pieredzes apmaiņa, jaunu atklāsmju iegūšana par savu darbinieku motivāciju un snieguma uzlabošanu, kā arī dziļāku izpratni par sevi kā vadītāju.

Nodarbību laikā tika teorētiski un praktiski apskatītas visdažādākās tēmas: ko nozīmē būt vadītājam, kā motivēt un vadīt savu komandu labāka un augstāka mērķa sasniegšanai, kā ieviest pārmaiņas un kā strādāt šo pārmaiņu apstākļos, kāda ir vadītāja personīgā atbildīga plānojot nākamo savas komandas attīstības periodu.    

Nodrošinājuma valsts aģentūrā noticis seminārs par izmaiņām Publisko iepirkumu likumā

15.februārī Nodrošinājuma valsts aģentūrā notika seminārs par izmaiņām publiskajos iepirkumos pēc 2017.gada 1.marta, kuru vadīja Administratīvi – juridiskā un iepirkumu nodrošinājuma departamenta Iepirkumu un realizācijas nodaļas vadītāja Inga Melece. Semināru noklausījās visi NVA darbinieki, kuru darba ikdienā ir nepieciešamas zināšanas Iepirkumu likuma izmaiņās.

Pajājušā gada 15.decembrī Saeima galējā lasījumā pieņēma jaunu Publisko iepirkumu likumu. Jaunā likuma kārtība paredz virkni izmaiņu un jauninājumu, kā arī iepirkumu organizēšanā plānots ieviest Eiropas Savienības prasības.

Būtiskākās izmaiņas ir iepirkumu metodēs, kā arī ir paaugstināta līgumcena, kuru ievērojot ir jārīko iepirkumu procedūra. Izmaiņas ir arī jau noslēgto līgumu vai to grozījumu publiskošanas kārtībā. Vērtējot piedāvājumus, priekšroka tiks dota saimnieciski izdevīgākajiem piedāvājumiem, kā arī ir paredzēta iespēja izbeigt līgumus pirms noteiktā termiņa.

Iegūtās zināšanas jau pavisam drīz būs jāpielieto aģentūras praktiskajā darbā, rīkojot iepirkuma konkursus vai cenu aptaujas.

Arī Nodrošinājuma valsts aģentūrā notikusi “Ēnu diena”

15.februārī, gluži kā daudzās valsts, pašvaldības vai komerciestādēs, arī Nodrošinājuma valsts aģentūrā notika Ēnu diena, kurā piedalījās seši skolēni no dažādām Latvijas skolām.

Administratīvās nodaļas vadītāju Ingu Kolu “ēnoja” trīs Ikšķiles vidusskolas skolnieces - Luīze Opolā, Klaudija Rožkalna un Linda Šleinus, bet Izņemto lietu nodaļas uzskaitvedi Raimondu Planāru “ēnoja“ Dāvis Skudra no Ogres Valsts ģimnāzijas, Miks Jānis Opolais no Ikšķiles vidusskolas un Paula Celmiņa no Jūrmalas sākumskolas “Atvase”.

Jau no paša rīta meitenes tika iepazīstinātas ar Administratīvās nodaļas darba specifiku, tās uzdevumiem, izaicinājumiem un nepieciešamajām mācību un darba iemaņām, lai tajā strādātu.

Tiekoties ar Nodrošinājuma valsts aģentūras direktoru Ēriku Ivanovu, skolēni guva vispārēju informāciju par aģentūras ikdienas darbu, tās galvenajiem uzdevumiem, kā arī nozīmi visā iekšlietu sistēmā. Katrs ēnotājs par piemiņu no šīs dienas saņēma arī aģentūras suvenīrus – sienas kalendāru, kā arī skolēna ikdienā tik nepieciešamo pildspalvu, kuru var izmantot arī, lai darbotos ar skārienjūtīgiem ekrāniem.

Tā kā ēnotāju vecuma spektrs bija visai plašs, nākamajā dienas daļā skolēni apmeklēja vietu, kur tiek demontēti ieroči, lai tos pēc tam izkausētu, kā arī Izņemto lietu nodaļu Piedrujas ielā. Ar nodaļas darbu iepazīstināja Raimonds Planārs un pēc tam “ēnas” pašu acīm varēja vērot, kā tiek likvidēts kontrabandas alkohols trijās krimināllietās.

Ēnu dienas noslēgumā visi tās dalībnieki saņēma apliecinājumus par piedalīšanos. 

Nodrošinājuma valsts aģentūrā noticis seminārs par interešu konfliktu un korupcijas riskiem

8.februārī Nodrošinājuma valsts aģentūrā notika seminārs par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā. Semināru valdīja Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja politikas plānošanas nodaļas galvenais speciālists Dāvis Sirmais.

Seminārā piedalījās tie Nodrošinājuma valsts aģentūras darbinieki, kuriem ikdienā ir jāpieņem lēmumi gan par dažādu mantu iegādi iepirkumu konkursu rezultātā, gan arī tie, kuriem jāpieņem lēmumi par finanšu līdzekļu izlietojumu.

Semināra laikā klātesošajiem tika izskaidrota un ar piemēriem pamatota interešu konflikta būtība, to, kā drīkst un kā nedrīkst savienot amatus, kāda ir pareiza rīcība ar valsts finanšu līdzekļiem, kas ir un kāpēc drīkst vai nedrīkst pieņemt ziedojumus. Tāpat seminārā lektors izstāstīja kas ir un kas nav dāvana un kāda ir atšķirība starp dāvanu un kukuli. Un protams, klātesošie uzzināja par to, kāda iestājas atbildība interešu konflikta neievērošanas gadījumā. 

Sadarbībā ar komersantu NVA turpina būvniecības darbus jaunceļamajā ugunsdzēsēju depo Smiltenē

Pagājušā gada jūlija vidū vēstījuma kapsula nākamajām paaudzēm tika ierakta arī jaunceļamā Smiltenes depo pamatos. Celtniecības darbus šajā objektā veic pilnsabiedrība "SAN - Nami", tās biedri SIA "DDK Nami" un SIA "Sanart".

Šobrīd Smiltenē, Rūpniecības ielā 2, jau pabeigti pamatceltniecības darbi. Turpinās komunikāciju ierīkošana, iekšējo telpu apdare un ārējās fasādes sakārtošana. Ēkā ierīkota apkures un ventilācijas sistēmas, ielikti logi, kā arī lielās garāžu durvis.

 NVA atbildīgās personas rūpīgi seko celtniecības gaitai, kā arī tam, lai darbi tiktu veikti kvalitatīvi un atbilstoši plānotajam.