Lapas karte Sazināties ar administratoru
Nodrošinājuma valsts aģentūra nodrošina Iekšlietu ministrijas un tās padotības iestāžu darbību nekustamo īpašumu, publisko iepirkumu un valsts materiālo rezervju jomā, veic normatīvajos aktos noteiktās darbības ar lietiskajiem pierādījumiem un arestēto mantu, izņemto mantu un dokumentiem, kā arī ieročiem, munīciju, to sastāvdaļām un speciālajiem līdzekļiem.

Jaunumi

Apbalvoti čaklākie Nodrošinājuma valsts aģentūras darbinieki

3.maijā, sagaidot Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas gadadienu, iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis apbalvoja izcilākos un čaklākos iekšlietu sistēmas darbiniekus. Starp apbalvotajiem bija arī četri Nodrošinājuma valsts aģentūras darbinieki.

Iekšlietu ministrijas Sudraba “Goda zīmi” saņēma Nodrošinājuma valsts aģentūras Finanšu un grāmatvedības pārvaldes vadītāja Anda Bebre.

Iekšlietu ministrijas Bronzas “Goda zīmi” saņēma Nodrošinājuma valsts aģentūras Īpašumu, bruņojuma un materiālo rezervju departamenta Īpašuma pārvaldes Daugavpils vecākā referente Mārīte Trofimova.

Ar iekšlietu ministrijas Pateicību tika apbalvota Nodrošinājuma valsts aģentūras Administratīvi – juridiskā un iepirkumu nodrošinājuma departamenta Personāla vadības sektora vadošā personāla speciāliste Ingrīda Orlova.

Ar iekšlietu ministrijas Pateicību tika apbalvots arī Nodrošinājuma valsts aģentūras Īpašuma, bruņojuma un materiālo rezervju departamenta, Īpašumu pārvaldes Rīgas un Zemgales daļas namu pārzinis Vitālijs Soročenko.

Mēs lepojamies ar saviem kolēģiem un sveicam viņus, kā arī visus Nodrošinājuma valsts aģentūras darbiniekus un viņu ģimenes svētkos!

Mums kopā viss izdosies!

Nodrošinājuma valsts aģentūra iznīcinājusi kārtējās kontrabandas cigaretes

Nodrošinājuma valsts aģentūra atbilstoši Ministru kabineta 2011.gada 27.decembra noteikumiem Nr.1025 „Noteikumi par rīcību ar lietiskajiem pierādījumiem un arestēto mantu”, 28.aprīlī iznīcināja kārtējo partiju kontrabandas cigarešu.

Iznīcināšana notika SIA "Getliņi EKO" atkritumu poligonā „Getliņi” Rumbulā, Stopiņu novadā. Kā jau ierasts, cigaretes tika sasmalcinātas aģentūrai piederošajā šķeldotājā un pēc tam “iepūstas” poligona atkritumos.

Šoreiz tika iznīcinātas cigaretes, kuras Nodrošinājuma valsts aģentūrai glabāšanā līdz procesuālā lēmuma pieņemšanai bija nodevuši Latgales reģiona, kā arī Rīgas reģiona Latgales iecirkņa policisti un dažādas Latvijas tiesas. Daļu cigarešu bija konfiscējusi Valsts ieņēmu dienesta Muitas policija.

Kopumā šajā dienā tika iznīcinātas 32 tūkstoši 665 paciņas dažādu marku ( Premjer, Glamour, Fest, Bond, More, Winston, Bayron u.c) cigarešu.

Lielā talka – arī Nodrošinājuma valsts aģentūrā

Aizvadītās nedēļas nogalē – piektdienas pēcpusdienā Nodrošinājuma valsts aģentūras darbinieki sakopa savas darba vietas apkārtni. Gan Ezermalas ielā, gan Piedrujas ielā tika grābtas pērnās lapas un savākti utilizēšanai sadzīves atkritumi.

Nodrošinājuma valsts aģentūra sadarbībā ar komersantu beigusi būvdarbus jaunajā Kuldīgas policijas iecirknī

2016. gada septembrī Kuldīgā, Jelgavas ielā 65 , bijušajā Lattelekom ēkā tika uzsākti vērienīgi pārbūves darbi, lai šo ēku pielāgotu policijas darba funkciju nodrošināšanai. Darbus, pēc Nodrošinājuma valsts aģentūras pasūtījuma, veica pilnsabiedrība “Konsorcijs RT-ALTE”. Šogad, aprīļa sākumā Kuldīgas novada Būvvaldes eksperti novērtēja izdarītos darbus un pieņēma ēku ekspluatācijā.

Ēkā veikti pārplānošanas un pārbūves darbi. Trīs no četrām garāžām pārveidotas par komfortabliem darba kabinetiem, otrā stāva kabineti izremontēti un pielāgoti policijas funkciju veikšanai. Otrajā stāvā izveidota semināru telpa, kā arī neliela virtuve darbinieku ērtībām.

Ēkā izbūvētas kameras aizturētajiem, gan uz pāris stundām, gan arī tiem, kuriem aizturēšanas laiks ir vairākas dienas. Ir arī neliels pastaigu laukums. Policistu vajadzībām ir gan atpazīšanas telpa, gan ieroču istaba un arī atpūtas telpas dežūrdaļas personālam. Jau darbojas video novērošanas kameras un serveru telpa. Ēkai nomainīti logi un atjaunota fasāde.

Tuvākajā laikā darbus pieņems arī iekšlietu sistēmas speciālisti. Pēc tam, kad ēkā tiks sakārtoti un pārbaudīti visi komunikācijas sakari, kabineti apmēbelēti, policisti varēs pārcelties no ļoti senās ēkas pilsētas centrā un jauno, visām Eiropas savienības prasībām atbilstošo ēku Jelgavas ielā.

Jaunceļamajā Ērgļu depo – jau spāru svētki

2016. gada 12.jūlijā Iekšlietu ministrijas Nodrošinājuma valsts aģentūra noslēdza būvdarbu līgumu ar SIA “Bazalts” par Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigādes Madonas daļas Ērgļu posteņa būvniecību Ērgļos, Rīgas ielā 20. Jau 3.augustā tika uzsākti būvniecības darbi, bet 20.oktobrī depo pamatos tika iemūrēta simboliskā “vēstījuma kapsula” nākamajām paaudzēm.

Darbi, kuru kopējās plānotās izmaksas ir 1miljons 10 tūkstoši 800 eiro, šobrīd turpinās saskaņā ar plānoto grafiku un pavisam nesen depo jaunbūvē jau bija redzams vainags – spāru svētku simbols.

Uz šodienu būvdarbi apjoms ir izpildīts 36% apjomā un apgūti līdzekļi 363 tūkstoši 768 eiro apjomā.

Ir pabeigti ugunsdzēsības torņa mūrēšanas darbi. Šāds tornis katram depo ir nepieciešams nevis vizuālā skaistuma dēļ, bet gan tādēļ, ka tajā tiek iemontēts speciāls mehānisms, kas paceļ šļūtenes, kuras ir izmantotas dzēšanas procesā un ir jāizžāvē.

Ir pabeigta monolīta betona pārseguma ierīkošana, logu montāža, šobrīd tiek veikta jumta siltumizolācija un seguma iestrāde, kā arī fasādes karkasa montāža. Vienlaikus turpinās iekšējo inženiertīklu – ventilācijas, elektrotīklu, vājstrāvas un kanalizācijas izbūve.

Jaunajā Ērgļu depo ir paredzētas darba vietas ne tikai Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbiniekiem, bet arī Valsts policijas Ērgļu posteņa policistiem.

Foto - Vizemes TV, autors Uldis Indriksons

Nodrošinājuma valsts aģentūra iznīcinājusi ieročus, kā arī speciālos līdzekļus

Otrdien, 4.aprīlī Nodrošinājuma valsts aģentūras Īpašumu, bruņojuma un materiālo rezervju departamenta Bruņojuma nodaļas ieroču tehniķis Aleksandrs Romānovs likumā noteiktajā kārtībā komisijas klātbūtnē sadarbībā ar komersantu iznīcināja pirmo šā gada ieroču un speciālo līdzekļu partiju partiju.

 Šaušanai nederīgas, dezaktivētas, vispirms atvienojot koka un plastmasas detaļas, bet pēc tam izjaucot arī ieroču metāla detaļas, iznīcināšanai bija gatavas 362 vienības. Kā jau ierasts - gludstobra bises, pistoles, revolveri, karabīnes.

Šoreiz iznīcināti tika arī Otrā pasaules kara ieroči, vai pareizāk sakot - tas, kas no tiem palicis pāri. Valsts policijas Venspils policijas iecirkņa kriminālpolicijas darbinieki iznīcināšanai bija nodevuši kādā krimināllietā tā saucamajiem "melnajiem racējiem" konfiscētos ieročus - vācu mašīnpistoli, automātu un pat daļu mīnmetēja. Lai tos droši varētu likt kausējamajā krāsnī, no tiem vispirms bija jāizņem ierūsējušās patronas.  Visticamāk, šie ieroči atrasti Kurzemes katla rajonā.

Ieročus iznīcināšanai bija nodevušas Iekšlietu ministrijas struktūrvienības, pārsvarā – Valsts policija. Šoreiz tika iznīcinātas arī dezaktivētās speciālo līdzekļu daļas – bruņu ķiveres, bruņu vestes, roku dzelži un pat sapieru lāpstiņa. Kopumā 626 speciālo līdzekļu daļas, kuras vars nebija lietojamas tiek paredzētajiem nolūkiem.

 

Kā noteikts Ministru kabineta noteikumos, visas šīs detaļas tika iznīcinātas, izkausējot tās metāla kausēšanai paredzamajā krāsnī.

 

Nodrošinājuma valsts aģentūras namu pārziņiem notikusi sanāksme un mācības

Lai uzlabotu un padarītu efektīvāku Nodrošinājuma valsts aģentūras Īpašumu, bruņojuma un materiālo rezervju departamenta Īpašumu pārvaldes Apsaimniekošanas un uzskaites nodaļas darbu, turpmāk Rīgā ik mēnesi uz sanāksmi un mācībām pulcēsies namu pārziņi no visiem Latvijas reģioniem.

Pirmajā sanāksmē namu pārziņiem tika prezentēts darba apģērbu piedāvājums. Izņemto lietu, piedziņas un materiālās apgādes departamenta Materiāli tehniskās apgādes pārvaldes vadītāja Tamāra Johansone parādīja darba apģērbus, kurus var saņemt fiziskā darba strādnieki, kā arī pastāstīja par to specifikāciju un kvalitāti. Sanāksmes laikā izskanēja dažādi jautājumi, kā arī priekšlikumi, kādus uzlabojumus varētu ieviest konkrētajos darba apģērbos.

Sanāksmes apmācību daļā Administratīvi – juridiskā un iepirkumu departamenta Iepirkumu nodaļas vadītāja Inga Melece novadīja prezentāciju par Nodrošinājuma valsts aģentūras apsaimniekošanā esošo objektu uzkopšanas pakalpojumu saņemšanu.

Sanāksmē tika pārrunāti jautājumi par uzkopšanas pakalpojuma izpildes uzraudzību, par sadarbību ar komersantiem, ar kuriem publisko iepirkumu procedūru rezultātā noslēgti pakalpojumu līgumi, un telpu lietotājiem, Iekšlietu ministrijas padotībā esošajām iestādēm.

Telpu uzkopšana ir viena no NVA atbalsta funkcijām visai iekšlietu sistēmai, tādēļ, lai to uzlabotu un tā būtu nemainīgi labā līmenī, sadarbība ar komersantiem un noslēgto līgumu precīza izpilde ir ļoti svarīga.

Atklāts NVA un būvfirmas kopdarbs – Mucenieku patvēruma meklētāju centrs un vietējo iedzīvotāju Multifunkcionālais centrs

Aizvadītās nedēļas nogalē Ropažu novada Muceniekos svinīgi tika atklāts Multifunkcionālais centrs, kuru varēs izmantot visi ciemata iedzīvotāji. Vienlaikus sagaidīt jaunus patvēruma meklētājus gatava arī pārējā “Bundulīšu ēkas daļa, ko Nodrošinājuma valsts aģentūras pārraudzībā pārbūvēja būvfirma “Arčers”.

No aprīļa sākuma jaunajās telpās varēs sākt izmitināt patvēruma meklētājus. Jaunās ēkas kapacitāte ir aptuveni 200 personām, bet dzīves apstākļi ir veidoti kā dzīvokļu tipa kopmītnes.

Šobrīd jaunā ēka ir izmaksājusi aptuveni 1,8 miljonus eiro, no kura aptuveni 300 tūkstoši atvēlēti Multifunkcionālā centra vajadzībām. Jaunajā centrā paredzētas telpas gan sportošanai, gan bibliotēkai, gan bērnu izklaidēm, gan arī ir iekārtotas dušas un telpas ar veļas mašīnām.  

Nobeigumam tuvojas arī būvdarbi Nelikumīgo imigrantu aizturēšanas centrā, kas uzcelts blakus Mucenieku ēkām un paredzēts Valsts robežsardzes vajadzībām.

Nodrošinājuma valsts aģentūrā iznīcinātas kārtējās kontrafakta preces

15.martā Nodrošināja valsts aģentūras darbinieki Piedrujas ielas teritorijā iznīcināja kārtējās kriminālprocesa ietvaros atsavinātās kontrafakta preces, par kurām jau bija pieņemts procesuālais lēmums. Šoreiz tie bija viltotie preču zīmola Nike sporta apavi.

Lai padarītu apavus nederīgus valkāšanai, katru sporta kurpi sazāģēja ar motorzāģi. Šīs preces atsavinātas no kāda tirgotāja, kurš pārdodot šos viltots apavus, protams, uzdeva tos kā oriģinālus, līdz ar to prasot par tiem attiecīgu cenu. Tirdzniecības piedāvājums notika interneta vidē.

Kotrafakta prešu iznīcināšanu vēroja arī Eiropas Antikontrafakta tīkla pārstāvji, kuri šajā gadījumā pārstāvēja Nike zīmolu. Nereti daudzos izraisa neizpratni, kādēļ šādas preces nevar nodot valkāšanai mazturīgiem iedzīvotājiem. Skaidrojums ir pavisam vienkāršs – to nosaka Latvijas likumdošana, lai netiktu kropļota Latvijas ekonomika un tirgus, kā arī tas, ka neviens nevar prognozēt, kādas sekas var rasties šādu apavu valkātājiem. Iespējams, ka tie ražoti no ķīmiski bīstamiem izejmateriāliem, iespējams, ka to uzbūve neatbilst apavu standartiem un tie var sakropļot bērna vai pusaudža kāju.

Nodrošinājuma valsts aģentūra iznīcinājusi vairāk kā četrus miljonus kontrabandas cigarešu

Šā gada astotajā darba nedēļā Nodrošinājuma valsts aģentūras Izņemto lietu nodaļas darbinieki izpildījuši procesu virzītāju lēmumus 39 administratīvajās lietās un kriminālprocesos. Pieņemta manata 10 krimināllietās un 18 administratīvajās lietās, kā arī iznīcinātas dažādas mantas trīs krimināllietās un trīs administratīvajās lietās. Glabāšanā pieņemtas trīs automašīnas pēc ceļu satiksmes negadījumiem. Gan Rīgā, gan Ludzā iznīcināts kārtējais kontrabandas alkohols un brāga.

 2.martā Izņemto lietu, piedziņas un materiālās apgādes departamenta    Izņemto lietu nodaļas darbinieki sadarbībā ar Materiāli tehniskās apgādes pārvaldes darbiniekiem Getliņu atkritumu poligonā ar aģentūrai piederošo šķeldotāju iznīcināja  4 miljonus 270 tūkstošus 220 cigarešu.

 Nodrošinājuma valsts aģentūrai un komersantiem piederošajos stāvlaukumos nedēļas laikā pieņemti 74 transporta līdzekļi, kas saistīti ar ceļu satiksmi, bet saimniekiem nodotas 62 automašīnas. Nedēļas sākumā stāvlaukumos glabājās 223 automašīnas.