Lapas karte Sākums
Nodrošinājuma valsts aģentūra nodrošina Iekšlietu ministrijas un tās padotības iestāžu darbību nekustamo īpašumu, publisko iepirkumu un valsts materiālo rezervju jomā, veic normatīvajos aktos noteiktās darbības ar lietiskajiem pierādījumiem un arestēto mantu, izņemto mantu un dokumentiem, kā arī ieročiem, munīciju, to sastāvdaļām un speciālajiem līdzekļiem.

Jaunumi

Nodrošinājuma valsts aģentūra turpina pārraudzīt VUGD depo būvniecības darbus Rīgā, Jaunpils ielā

Jaunceļamajā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta depo kompleksā Rīgā, Jaunpils ielā arī ziemas spelgonī raiti turpinās darbi.

Jaunajai ēkai jau uzsākta trešā stāva karkasa būvniecība. Šobrīd notiek būvniecības ieceres saskaņošanas darbi, lai varētu izbūvēt ugunsdzēsēju mašīnām izbrauktuvi virzienā no jaunā depo uz Ulmaņa gatvi. Turpinās ēkas norobežojošo konstrukciju izbūves darbi un jau uzsākti ugunsdzēsības torņa metāla konstrukciju izbūves darbi.

Tāpat, kopā sanākot  būvnieku, ugunsdzēsēju, Nodrošinājuma valsts aģentūras pārstāvjiem, ik nedēļu notiek būvniecības sapulces. Tajās jau ierastajā kārtībā tiek izvērtēts padarītais, tā kvalitāte, kā arī pārrunātas iespējamās problēmas un riski. 

 

Latvijas būvniecības konkursam pieteikta arī Nodrošinājuma valsts aģentūras uzraudzībā jaunuzceltā depo ēka Apē.

Katru gadu Latvijā notiek divi valsts nozīmes būvniecības konkursi. Latvijas Būvniecības gada balva un Gada Labākā būve Latvijā. Šogad akciju sabiedrība RERE GRUPA sadarbībā ar Apes depo pasūtītāju, Nodrošinājuma valsts aģentūru, konkursam pieteikusi arī šo ēku nominācijā: Jaunbūve – sabiedrisks objekts.

“VUGD depo ēkas un palīgēkas nojaukšana un jaunbūve Dzirnavu iela 2 A, Ape. Pasūtītājs: Nodrošinājuma valsts aģentūra. Projekts Ēriks Zīle, «Sestais stils», Aleksandrs Čiņajevs, «Komunālprojekts». Būvnieks «RERE Būve», projekta vadītājs Arvis Mūrnieks. Būvuzraudzība Pēteris Gudrinieks, PS «Akorda un KPR».

28.februārī šajā objektā viesojās konkursa žūrija, kura tad arī izvērtēja ēkas kvalitāti, funkcionalitāti un droši vien tikai žūrijas locekļiem vien zināmus kritērijus. Apbalvošana pirmajā konkursā notiks jau 7.martā. Turēsim īkšķus par mūsu aģentūras un komersanta kopdarbu!

Nodrošinājuma valsts aģentūras darbinieki iegūst 3.vietu IeM apvienotajā komandā galda tenisa sacensībās

Aizvadītās nedēļas nogalē, 16.februārī Salaspilī notika Iekšlietu ministrijas Veselības un sporta centra organizētās sacensības galda tenisā. Iekšlietu ministrijas apvienotajā komandā startēja arī trīs Nodrošinājuma valsts aģentūras darbinieki. Uģis Liepiņš, Izņemto lietu, piedziņas un materiālās apgādes departamenta Izņemto lietu nodaļas uzskaitvedis, Kristīne Krūzmane, Piedziņas nodaļas uzskaitvede un Rolands Tuls, Materiāli tehniskās apgādes pārvaldes Apsardzes nodaļas apsargs.

 

Apvienotajā Iekšlietu ministrijas komandā startēja arī Pilsonības un imigrācijas departamenta un Informācijas centra darbinieki. Taču tieši Rolanda Tula iegūtā pirmā vieta veterānu klasē un Uģa Liepiņa iegūtā trešā vieta ļāva iegūt godalgoto trešo vietu kopējā komandu vērtējumā. Paldies arī komandas “menedžerim’- Īpašumu, bruņojuma un materiālo rezervju departamenta Īpašumu pārvaldes Rīgas un Zemgales daļas pārzinim Jurim Pauliņam!  

Sveicam kolēģus un lepojamies ar Jums!

Nodrošinājuma valsts aģentūrā notikušās mācības par drošību virtuālajā vidē

14.februārī Nodrošinājuma valsts aģentūrā notika mācības REAL-IT-virtuālajā vidē “Esi drošs”. Lekciju Nodrošinājuma valsts aģentūras darbiniekiem nolasīja CERT.LV Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas attīstības projektu vadītājs Egīls Stūrmanis.

Lekcija gan vairāk līdzinājās interesantam stāstījumam par visiem zināmām lietām, par kurām mēs, kā izrādās, ļoti daudz ko nezinājām. Lekcijas laikā klausītāji uzzināja par riskiem, kuri pastāv virtuālajā vidē. Visā, kas saistīts ar internetu –  mēdijiem, sociālajiem tīkliem, interneta portāliem. Īpaši Egīls Stūrmanis uzsvēra katra personīgo atbildību par e pasta lietošanu, atverot neatpazīstamus sūtījumus.

Lietojot internetu mājās, tā ir katra personīgā atbildība, bet īpaši svarīgi ir ievērot interneta lietošanas noteikumus darba vietā, lai nepakļautu riskiem savas iestādes konfidencialitāti.

Paldies lektoram Egīlam Stūrmanis par šo ļoti interesanto un pamācošo lekciju!

Svinīgi atklāts jaunais Nodrošinājuma valsts aģentūras uzraudzībā būvētais VUGD Skrundas depo

Aizvadītās nedēļas piektdienā 26.janvārī Skrundā, Ventas ielā 2, svinīgi tika atklāts jaunas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta depo. Jaunajā ēkā darba vietas paredzētas ar Skrundas Valsts policijas posteņa darbiniekiem. Būvdarbi šajā ēkā jau ceturto reizi pēdējo gadu laikā notika Nodrošinājuma valsts aģentūras uzraudzībā.

Uz svinīgo pasākumu bija ieradušies ne tikai Iekšlietu ministrijas dienestu vadītāji un nākamie saimnieki – ugunsdzēsēji un policisti, bet arī vietējie iedzīvotāji. Kā īpaši viesi tika sagaidīti Skrundas bērnu dārza audzēkņi, jo tieši viņi bija rūpīgi “uzraudzījuši” būvdarbu norisi visa gada garumā, jo bērnu pastaigu maršruts ik dienas veda garām topošajam depo.

Pēc tradicionālās sarkanās lentas pārgriešanas viesi pūtēju orķestra pavadībā devās depo telpās. Svinīgajās runās, kuras teica Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Evika Siliņa, VUGD priekšnieks ģenerālis Oskars Āboliņš, Nodrošinājuma valsts aģentūras direktors Ēriks Ivanovs, Skrundas pašvaldības vadītāja un būvfirmas valdes priekšsēdētājs, izskanēja gandarījums, ka arī Kurzemē beidzot ir “sakustējies ledus” un tapis jauns, Eiropas prasībām atbilstošs depo.

Ģenerālis Āboliņš VUGD apbalvojumu par ieguldījumu jauno depo projektēšanā, līdzekļu apguvē un būvniecībā, pasniedza aģentūras bijušajai direktora vietniecei Vinetai Silkanei-Bračai.

Pēc tradicionālās kopbildes un pirmā trauksmes signāla un improvizētā izbrauciena uz izsaukumu, viesi varēja doties ekskursijā un iepazīties ar depo.

 

Nodrošinājuma valsts aģentūras uzraudzībā turpinās VUGD depo būvniecība Rīgā, Jaunpils ielā

Rīgā, Jaunpils ielā pilnā sparā turpinās būvniecības darbi jaunajā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta depo kompleksā. Ik nedēļu topošajā objektā notiek būvniecības sapulces, kurās tiek apspriesti aktuālie darbi, kā arī izvērtēti jau izdarītie. Nodrošinājuma valsts aģentūru šajās sanāksmēs pārstāv Būvniecības nodaļas vadītāja Solveiga Tiļuga, Būvniecības nodaļas projektu vadītājs Uldis Krišāns un Būvniecības nodaļas projektu vadītājs Lauris Belorags.

Sanāksmēs piedalās arī būvprojektu vadītājs, būvuzraugs, VUGD pārstāvis, kā arī atbildīgie būvdarbu vadītāji. Sanāksmēs izvērtē padarīto darbu kvalitāti, novēršamos defektus, kā arī tiek risināti dažādi organizatoriskie jautājumi. Ja ir nepieciešams, tiek pārrunātas izmaiņas būvdarbu plānā vai projektā.

 

Nodrošinājuma valsts aģentūra šogad pirmo kontrabandas cigarešu partiju iznīcinājusi Latgales reģionā

2018.gada 9.janvārī Nodrošinājuma valsts aģentūras darbinieki iznīcināja pirmo kontrabandas cigarešu partiju. Ar aģentūras šķeldotāju tika sasmalcinātas un atkritumos „aizpūstas” 178 tūkstoši 314 cigaretes.

Šoreiz cigaretes tika iznīcinātas Latgales pusē, sadarbībā ar komersantu SIA ALAAS, Rēzeknes novada Ozolaines pagasta sadzīves atkritumu apglabāšanas poligonā „Križevņiki”.

Bet aizvadītajā nedēļā ceļu Nodrošinājuma valsts aģentūrai un sadarbības partneriem piederošajos stāvlaukumos pieņemti 69 ceļu satiksmē izņemtie transporta līdzekļi, bet īpašniekiem atdoti 57 transporta līdzekļi. Nedēļas sākumā glabāšanā atrodas 218 automašīnas.

Nodrošinājuma valsts aģentūra izremontējusi vēl vienu stāvu dienesta viesnīcā Ezermalas ielā

2017.gadā Nodrošinājuma valsts aģentūra uzsāka remontdarbus dienesta viesnīcas Ezermalas ielā 8a piektajā stāvā. Šobrīd remonts ir pabeigts un atjaunotās telpas gaida savus īrniekus. Tādēļ šodien, 2018.gada 4.janvārī, Ministru kabineta sēdē tika izskatīti un pieņemti grozījumi Ministru kabineta 2014.gada 22.jūnija noteikumos Nr.432 „Nodrošinājuma valsts aģentūras maksas pakalpojumu cenrādis”.

Ezermalas ielas dienesta viesnīcu var izmanot gan iekšlietu sistēmas darbinieki, gan Valsts policijas koledžas kadeti. Ēkas piektajā stāvā ir divistabu divvietīgie dzīvokļi ar papildu ērtībām, kā arī iespēja īrēt šos dzīvokļos ar papildus vietu (dīvānu otrajā istabā).

Katrā numurā ir atsevišķa duša un tualete, kā arī neliela virtuves virsma. Bet koplietošanas telpās ir plašas virtuves ar elektriskajām  gatavošanas virsmām un mikroviļņu krāsnīm, ietilpīgiem ledusskapjiem un, protams, elektriskajām tējkannām. Ir arī saimniecības telpas, kuras aprīkotas ar veļas mašīnām un veļas žāvējamajām mašīnām.

Samaksa par dienesta viesnīcu Ministru kabineta noteikumos ir noteikta sekojoša:

 

"2.8.6.

divistabu divvietīgs numurs ar papildu ērtībām

viena gultas vieta diennaktī

4,68

 0,00

4,68

viena gultas vieta mēnesī

140,43

0,00

140,43

2.8.7.

papildu vieta
divistabu divvietīgā numurā ar papildu ērtībām

diennakts

4,21

0,00

4,21

mēnesis

126,33

0,00

126,33"

 

 

Pieņemts ekspluatācijā Nodrošinājuma valsts aģentūras uzraudzībā būvētais Skrundas depo

2016.gada decembrī tika uzsākti būvdarbi Skrundā, Ventas ielā 2, lai uzbūvētu nu jau ceturto Nodrošinājuma valsts aģentūras un komersanta kopdarbu, šoreiz - Kurzemes reģiona brigādes Kuldīgas daļas Skrundas posteņa depo. Aizvadītās nedēļas nogalē, pirms Ziemassvētkiem 2017.gada 22.decembrī, Kuldīgas Būvvaldes pārstāvji un komisija, kurā Nodrošinājuma valsts aģentūru pārstāvēja direktora vietniece Natālija Rateniece, jauno ēku pieņēma ekspluatācijā.

Pagājušā gada 15.decembrī svinīgā atmosfērā jaunceļamā depo pamatos tika iemūrēta vēstījuma kapsula nākamajām paaudzēm. Konkursā par celtniecības darbiem uzvarēja būvfirma SIA „LX Celtnieks”, kura tad arī veica visus celtniecības darbus.

Jau kopš 2011.gada Skrundas ugunsdzēsējiem nav savas darba vietas, jo kādreizējai 1936.gadā celtajai depo ēkai sabruka siena un viņi tika pārvietoti uz pagaidu mītni. Ugunsdzēsēji jau tuvākajā laikā plāno pārvākties uz jaunajām telpām.

Jaunajā ēkā, kura atrodas šosejas malā un iebraucot Skrundā ir labi pamanāma, plānoti kabineti arī Valsts policijas Skrundas iecirkņa policistiem. Ēkā atrodas arī telpas, kuras gan ugunsdzēsēji, gan policisti varēs izmantot kā dienesta viesnīcu.

Nodrošinājuma valsts aģentūrā iznīcināta šā gada pēdējā ieroču partija

Ceturtdien, 21.decembrī Nodrošinājuma valsts aģentūras Īpašumu, bruņojuma un materiālo rezervju departamenta Bruņojuma nodaļas ieroču tehniķis Aleksandrs Romānovs likumā noteiktajā kārtībā komisijas klātbūtnē sadarbībā ar komersantu iznīcināja šā gada pēdējo ieroču partiju.

Iznīcinātas tika 390 ieroču vienības, kuras iedzīvotāji paši nodevuši policijai vai arī policija tos izņēmusi par dažādiem likumpārkāpumiem. Kā jau ierasts, iznīcināmie ieroči bija visdažādāko veidu – gan gludstobra bises, gan pistoles, gan revolveri, kā arī Otrā pasaules kara automāti un pistoles.

Visi ieroči, kā parasti pirms iznīcināšanas, bija padarīti lietošanai nederīgi. Nodrošinājuma valsts aģentūrā, lai šo procesu padarītu ātrāku, vieglāku un arī ar lielāku garantiju, iegādāta speciāla spiede. Tieši šim nolūkam – lai deformētu stobrus un salauztu pistoļu korpusus tika pasūtīta spiede, kuras spiediena spēks ir 45 tonnas. Šobrīd tā savu efektivitāti jau ir pierādījusi.

 

Kā noteikts Ministru kabineta noteikumos, visas šīs detaļas tika iznīcinātas, izkausējot tās metāla kausēšanai paredzamajā krāsnī 1500 grādos pēc Celsija.